Lurkó UFC U13 – Pápai ELC U13 9–1 (1–0, 2–0, 1–1, 5–0)
Lurkó UFC U13:
Palatin Tamás – Széplaki Sára, Takács Dominik, Pék Zalán – Pencz Milán, Rajtosics Hunor, Szalay Bendegúz, Polgár Ádám – Rigó Vince Csere: Berta Péter. Vezetőedző: Pál Gergely.
Gólszerzők: Takács D. (3., 1–0; 70., 7–1), Rajtosics (23., 2–0; 66., 6–1), Rigó (33., 3–0; 71., 8–1), Szalay (56., 4–1), Polgár (63., 5–1; 78., 9–1)

Az időjárás nem fogadta kegyeibe a csapatokat, a mérkőzés 80 perce során végig kisebb-nagyobb intenzitással esett az eső. A játékosoknak a rendkívül csúszós pályával is meg kellett küzdeniük. Betegség és sérülés miatt több hiányzónk is volt, egy cserejátékossal vágtunk neki az összecsapásnak.

A mieink a meccs elején megszerezték a vezetést: a 3. percben remekül vette észre az üres területet és bátran vezette be oda a labdát Takács Dominik, életerős távoli lövése a kapus kezéről vágódott a hálóba, 1–0. A második negyedben aztán kétszer találtunk be. Előbb Rajtosics Hunor a jobb szélső pozíciójából vezette keresztbe a labdát, remekül ismerte fel a lövőhelyzetet és tökéletesen kivitelezett lövése a hosszú felsőbe vágódott; majd a végig nagy kedvvel játszó Polgár Ádám vállalkozott újabb átlövésre, az ellenfél kapusa csak beleütni tudott a labdába, a felperdülő játékszert Rigó Vince szemfülesen bólintotta közvetlen közelről a hálóba, 3–0 – így vonulhattunk nagyobb lélegzetvételű szünetre.

Szűk negyedórával a térfélcsere után szépítettek a pápaiak, ám az 56. percben megszületett a negyedik Lurkó-gól. Egy jobb oldali szögletet Széplaki Sára kért el „kicsiben” és passzolta tovább a labdát az üres területbe belépő Polgár Ádámnak, aki észrevette és megjátszotta Szalay Bendegúzt. Bendi egy csel után higgadtan lőtt a hálóba. Szemre is tetszetős összjáték volt! A 63. percben megint egy távoli lövésre vállalkozott Polgár Ádám, a műfüvön megcsúszó és felgyorsuló labdát az ellenfél kapusának esélye sem volt hárítani, míg nem sokkal később egy üres területbe belőtt labdára csapott le Rajtosics Hunor és passzolta el a kimozduló kapus mellett, 6–1.

Az utolsó tíz percben még háromszor köszöntünk be a pápaiaknak! Előbb Takács Dominik szinte” lemásolta” az első gólját, annyi különbséggel, hogy ebbe már nem tudott beleérni sem az ellenfél kapusa (7–1), majd egy kapu előtti kavarodásnál Berta Péter lövésébe Rigó Vince a lehető legjobban tette bele a lábát, 8–1. Az utolsó percekben sem csökkent Polgár Ádám lövőkedve, aki egy újabb távoli lövésből elért találattal zárta le a mérkőzést, amivel 9–1-re győztünk.

A szakadó eső nem könnyítette meg a csapatok dolgát, rendkívül csúszós volt a pálya. Tanulva a múlt heti vereségből higgadt játékot és nagyobb összpontosítást kértem a játékosoktól. Az első negyedben rengeteg volt a technikai hibánk, kicsit görcsösebb volt a társaság a korán rúgott gólunk ellenére. A második játékrész előtti szünetben megbeszéltük, hogy mire kell figyelni a passzoknál ezen a nehéz talajon. Innentől már néhány hibától eltekintve a mérkőzés végéig nagyon koncentrált és összeszedett volt a passzjátékunk! Védekezésben jól szűkítettünk, közel játszottunk egymáshoz, nem hagytunk területet az ellenfélnek. A letámadásunk működött, a Pápa nehezen tudott támadást építeni. A labdaszerzés utáni átmenetek nagyon tetszettek, azonnal próbáltunk nyitni, remekül léptünk be az így adódott résekbe. Abszolút támadó felfogásban igyekeztünk minél hamarabb az ellenfél kapujának közelébe kerülni. Örülök, hogy bátran vállalkoztunk kapura lövésre és az irányzékkal sem volt gond. Szép gólokat szereztünk ezekből az átlövésekből. A labdakihozatalunk működik, a kapusunkat is bátran bevéve az összjátékba tudunk létszámfölényt kialakítani és hátulról építkezni. Amin ezzel kapcsolatban javítani kell az a sebesség, gyorsabban és még pontosabban kell járatnunk a labdát. Az utolsó szünetben megbeszéltük, hogy nem állunk le és törekszünk még több gólt szerezni. A játékosaim hozzáállásáról mindent elmond, hogy ötöt is sikerült lőnünk az utolsó negyedben! Gratulálok a győzelemhez! A hiányzóinknak mielőbbi gyógyulást kívánunk, várjuk vissza őket

– mondta Pál Gergely a találkozót követően.