Lurkó UFC U16 – Csornai SE U16 5–1 (2–0)
Lurkó UFC U16:
Répcei – Kálócz, Ilnicki (Pauvkovits, 67.), Horváth D., Joó – Polgár B., Kovács F., Bereczki (Révész, 3.), Geller (Tóth B., 67.), Csóri (Horváth Á., 73.) – Nyőgéri.
Vezetőedző: Somlai Roland.
Gólszerzők: Révész (23., 1–0), Nyőgéri (27., 2–0; 52., 3–0; 61., 4–0), Polgár B. (89., 5–1)

Rangadóra készült Somlai Roland együttese, hiszen a Lurkó UFC U16 (2008) az öt forduló után 100%-os Csornai SE-t látta vendégül. A mieinkre sem lehet panasz a Regionális U16-os bajnokság Alap-szekciójának 2023/2024-es szezonjában, hiszen a „csak” a múlt héten veszített először pontokat a zöld-fekete gárda.

A múlt heti mérkőzés után, játékosaink ma céltudatosan és határozottan léptek pályára. Sajnos az első percben megsérült Bereczki Donát, így tovább szűkült a bevethető játékosaink létszáma.  Szerencsére pár perc zárlat után elkezdtek futballozni a csapatok. Az első félidő közepén megszereztük a vezetést: a csereként beálló Révész Bence nagy lendülettel érkezett a támadózónába, ahol a védőkkel a háta mögött a kapus mellett elhúzva szerezte meg a vezető találatunkat. Ezt követően Nyőgéri Márk extra csatárjátékkal mesterhármast ért el: nagypályás karrierje során először sikerült ez neki, gratulálunk! Az eredményes játékhoz hozzátartozik, hogy sikerült szépen felépíteni, majd befejezni a támadásokat. Játékosaink felvettek a harcot a keményen játszó vendégekkel. Bő egy óra elteltével hármat is cserélt Somlai Roland. Ebben a periódusban a Csorna nagy nyomás alá helyezett minket: szépítettek is, ám a hajrában Polgár Bálint indult meg a félpályáról, lefutotta védőjét, rávezette a labdát a kapusra, majd magabiztosan befejezte az akciót, kialakítva ezzel az 5–1-es végeredmény. Ez is egy kitűnő egyéni megoldás volt!

Gratulálok csapatomnak a mai mérkőzéshez. Bebizonyították játékosaink, hogy fegyelmezetten, végig a játékra koncentrálva is tudunk futballozni. Az eredmény különösen örömteli, hiszen a vendégek közt több jó képességű futballista van, sőt, már az NB III-ban is van, aki bemutatkozott. Bereczki Donátnak és a sérülést szenvedő vendégjátékosnak is jobbulást kívánunk

– mondta a Lurkó UFC U16 (2008) vezetőedzője, Somlai Roland.