A Pál Gergő vezette korosztályunk az U12-esek (2011) közül Németh Áronnal, Zsarnay Marcellel,  Bajzek Benedekkel, Szabó Ádámmal és Süle Mátéval kiegészülve szerepelt Sárváron. Az U13-asaink közül Széplaki Sára, Sántha Zalán, Pencz Milán, Takács Dominik, Rajtosics Hunor, Polgár Ádám és Rigó Vince játszott: hiába kezdődött este 6-kor a meccs, még így is kánikulában léptek pályára a gyerekek. Ez volt az első felkészülési mérkőzést: a táborozások, családi nyaralások miatt mindkét egyesület létszámhiánnyal küzdött, ez indokolta a vegyes korosztályú csapatokat. A 4X20 perces találkozón a mieink győztek: az első etapban 1–1 volt az eredmény, aztán a második húsz percben előnybe kerültek a fürdővárosiak. A harmadik negyedben nem született gól, míg az utolsóban a zöld-feketék kétszer is beköszöntek, így a Lurkó UFC 3–2-re nyert. A találatainkon Pencz Milán, Rigó Vince és Polgár Ádám osztoztak.

Nem csak az ellenféllel és a hőséggel kellett megküzdeni, hanem azzal is, hogy az U12-eseknek még a pályaméret is szokatlanul nagy volt. Próbálkoztunk 3–4–1-es, és 3–3–2-es formációval is, néztük, hogy melyik működött jobban. Többen is játszottak a számukra nem megszokott poszton, amit igyekeztek a legjobb tudásuk szerint megoldani. Gyakoroltuk a labdakihozatalt, amiben alig-alig volt hiba, viszont a középpálya közepén átrohantak rajtunk a sárváriak – így ezen kell javítani. A mentalitásunk és küzdeni akarásunk nagyon jó volt, dicséret illeti az egész csapatot, hiszen az utolsókig küzdöttek, és a meccs véghajrájában így a győzelmet is kicsikartuk

– mondta Pál Gergely az U13-asok vezetőedzője.