Pápai ELC U15 – Lurkó UFC U15 0–6 (0–1)
Lurkó UFC U15:
Répcei (Szalai-Horváth, 41.) – Ulrich, Ilnicki, Horváth S., Kovács F. – Kálócz (Nyőgéri, 41.), Tóth A., Csóri – Polgár, Varga B. (Farkas B., 41.), Németh B. (Somogyi-Rezner, 41.). Vezetőedző: Nagy Krisztián.
Gólszerzők: Polgár (40., 0–1), Csóri (49., 0–2; 52., 0–3), Tóth A. (71., 0–4), Nyőgéri (75., 0–5; 78., 0–6)

A Regionális U15-ös bajnokság Nyugati-szekciójának B-csoportjában már a 11. fordulót rendezték meg ezen a héten: a Lurkó UFC U15 (2008) Pápára látogatott. A mieink alakítottak ki fölényt, ám ez egy darabig még igazi helyzetekben nem mutatkozott meg. Aztán az első félidő utolsó percében csak sikerült betalálni: Polgár Bálint lépett be centerpozícióba jobbról, és egy nyakatekert jobb lábas lövéssel a léc alá talált, 0–1.

A fordulást követően már egyértelműen a zöld-feketék akarata érvényesült. A 49. percben a csereként beálló Farkas Bendegúz beadását Csóri Ádám fejjel juttatta a kapuba, három perc múlva pedig ugyanez volt a párosítás: Bende passzát Ádi laposan lőtte a bal sarokba, 0–3. Ez a sarok megtetszett Tóth Attilának is, aki 24 méterről talált ugyanoda a 70. percben. Csóri Ádám kiugratásával Nyőgéri Norbert lépett ki a 75. percben és egy higgadt csel után rúgta meg első Lurkós gólját, majd három perc múlva – ha egy üzlet beindul – ismét ő szerzett gólt. Talán ez volt a legszebb akció és a legszebb gól: Tóth Attila tette ki remekül a labdát Farkas Bendegúznak, akinek tűpontos középreadását Nyőgéri Norbert fejelte a kapuba, kialakítva a végeredményt. A mieink a második félidőben nyújtott remek teljesítményüknek köszönhetően 6–0-ra győztek!

Idegenbeli, hétközi mérkőzésen vagyunk túl: az ellenfelünk maximális tisztelete mellett egyértelmű győzelmi szándékkal utaztunk hozzájuk. Tudtuk, hogy masszívan védekeznek és kontrákkal operálnak – mi a kellő vehemenciával és támadószellemben léptünk fel. A jobb szélünk volt aktív Polgár Bálint és Varga Bálint által, jók voltak a beadásaik, ám ezekről tengelyben lemaradtunk. A lövéseink minősége kritikán aluli volt, letámadásban elcsúsztunk. Sokat volt nálunk a labda, de a lehetőségeinket elpuskáztuk. Próbáltam pozíciókat váltani már az első félidőben – aminek hajrájában megszereztük a vezetést. A hibákat a szünetben átbeszéltünk, négyet cseréltem is. Türelmet és a szélsők megjátszását, hatékonyabb letámadást kértem. A fordulatszámon is tudtunk emelni, a jobb oldalunk vált hatékonyan aktívvá: Ulrich Ábel és Farkas Bendegúz remekül megértették egymást, sok támadás indult tőlük. Örülök Nyőgéri Norbert első Lurkós találatainak! A második félidőben gólokban mutatkozott meg a fölényünk – mintha másoltuk volna az U14-esek pápai mérkőzését. Gratulálok mindkét csapatnak – az enyémeimnek azt üzenem, hogy a mérkőzés elejétől törekedjenek a taktika betartására! Fontos a takarékosság, mert a jövő héten két találkozó is vár ránk

– nyilatkozott Nagy Krisztián a mérkőzést követően.