A Lurkó UFC U12 (2011) Németh Áron, Horváth Noel, Nagy Vitéz Bendegúz, Máté Levente, Horváth Dániel, Zsarnay Marcell, Süle Máté, Wilcsek Roland, Pomper Márton összetételben buszozott át az őrvidéki Récényre (Ritzing).

Betegségek és sérülések miatt kis létszámmal, valamint az U11-ből kiegészülve érkezett meg csapatunk. A mérkőzések 12 percesek voltak, a játéktér körül palánk volt. A tornán az "A" jelű csoportba kerültünk, az U11 BAZ Oberpullendorf, az USV Scheiblingkirchen és a Kirchschlag/Der Club mellett. Első mérkőzésünkön az U11-es tartományi válogatott ellen játszottunk és sajnos kiütközött, hogy idén először járunk teremben. Nem találtuk a helyünket, rossz megoldásokat hoztunk, nem vettük fel a gyorsabb játék ritmusát, így egy 2–0-s vereséggel mutatkoztunk be. A csoport másik két mérkőzésére azonban belejöttek a srácok és elkezdték alkalmazni az eddig tanultakat, illetve már nem volt újdonság a palánkos pálya. Ezeken a mérkőzéseken egy szépen és hatékonyan játszó csapat benyomását keltettük, előbb 3–0-ra, majd a házigazdák ellen 2–1-re nyertünk. A csoportunkból második helyen jutottunk tovább, így az elődöntőben a másik kvartett első helyezettje, a Ruzinov Bratislava várt minket. Ezúttal a srácok még tudtak egy fokozattal feljebb kapcsolni, elszántan és ismét szépen fociztak, azonban gólt nem sikerült szereznünk 7 perc folyamatos támadás alatt, a befejezésekben pontatlanok voltunk. Érthető módon a megnövekedett tempó miatt kijött rajtunk a fáradtság, a 7. perctől kezdve ellenfelünk átvette az irányítást és az addig nem jellemző egyéni hibáinkat könyörtelenül kihasználta. 5–0 lett a vége, úgy, hogy a játékidő felénél az állás fordítva is lehetett volna. Ezután a srácok nagyon el voltak keseredve, de meg szerették volna mutatni, hogy több van bennük. Közrejátszott az is, hogy a 3. helyért ismét a tartományi válogatott ellen játszhattunk, akik ellen kikaptunk az első mérkőzésen. Ismét szép játékkal rukkoltunk elő, ezúttal az eredménye meg is lett, 5–3 nekünk, ami bronzérmes pozíciót ért. A tornát az elődöntőben minket is legyőző pozsonyiak nyerték meg.

Az első mérkőzéstől eltekintve nagyjából azt kaptam, ami elvárható a srácoktól, kezdeményező, de határozott játékot mutattunk be, többször szemet gyönyörködtető passzokkal, cselekkel, elmozgásokkal jutottunk el kapusunktól az ellenfél büntetőterületére. Viszont amikor hasonló, vagy éppen jobb képességű csapatok ellen játszunk, nem fér bele a sok kihagyott helyzet, ez mindig megbosszulja magát, nem csak teremben, hanem nagypályán is. A tanulságokat leszűrtük, a srácok megérdemelten szerezték meg a harmadik helyet, a hazaút pedig már ismét jó hangulatban telt

– értékelt Orbán Dániel a tornát követően.