Mélyen megrendítette a futballtársadalmat az a június hír, ami az Andráshida SC játékosának, Hegedüs Viktornak a haláláról szólt. Hogy emlékét nem felejtjük el, arról ez a torna is gondoskodik. Augusztus 14-én, szombaton az Andráshida SC Novák Mihály utcai sporttelepén hét együttes méri össze az erejét. Zalából a rendező mellett az FC Nagykanizsa, Veszprém megyéből az FC Ajka és a Pápai ELC, míg Vasból a Lurkó UFC képviselteti magát.

A tornán a 2003-2004-es korosztály igazolt labdarúgói vehetnek részt. A körmérkőzéses rendszerben a zöld-feketék az FC Ajka ellen kezdenek (10.00), majd az Andráshida (11.00) következik. A harmadik találkozón az FC Nagykanizsával játszunk (13.00), míg a tornát a Pápa ellen (15.00) fejezzük be. A sorsolásnál figyelembe vették, hogy egyik csapatnak se kelljen egymás után két mérkőzésnél többet játszania.

A játékidő 2x25 percig tart. A győztes 3 pontot kap, a vesztes semmit sem. Döntetlen esetén 3-3 büntetőpontról elvégzett rúgás következik – aki így nyer, két ponttal gazdagodik, a vesztes pedig eggyel. A torna győztese elnyeri az I. Hegedüs Viktor Labdarúgó Emléktorna Vándorserlegét.