FC Ajka U12 – Lurkó UFC U12 5–5 (1–1, 2–1, 2–1, 0–2)
Lurkó UFC U12:
Torma L. – Verbovszki B., Gécsek B., Holtay Zs.,- Pető-Takács B., Pomper M., -Horvàth Cs., Rétközi Á., Fülöp R. Cserék: Németh Z., Petre A., Rozmán Á., Borsits B. Vezetőedző: Balogh Bence.
Gólszerzők: Rétközi Á. (18., 1–1; 58., 5–3; 75., 5–5), Pomper (32., 2–2), Horváth Cs. (65., 5–4)
Kiállítva: Rétközi Á. (76.)

Nagyon szép napsütéses időben, füves pályán került megrendezésre a mérkőzés a regionális bajnokság Alap-szekciójának Nyugati-csoportjában. Ez már a 19. forduló volt az U12-eseknél. Kissé nehézkésen mozogva, fásultan kezdtük a mérkőzést. Nagy egyéni hiba után megszerezte a vezetést a hazai együttes. Egy előrevágott labda után sikerült egalizálnunk még ebben a negyedben. A második a játékrészben az ajkaiak kezdtek el dominálni, ami gólokban is megmutatkozott. Oly’ annyira belendültek, hogy a harmadik játékrészben már három gólra növelték előnyüket. A harmadik negyed végére felébredt a csapat és sikerült mínusz kettőre feljönni. Az utolsó játékrészt végig uraltuk, sikerült egalizálni Rétközi Ádi góljának köszönhetően, aki úgy gondolta, hogy nagyon meleg van, ezért meg kell szabadulnia a mezétől. Ezt a játékvezető lappal jutalmazta... mivel volt már egy sárgája, így idő előtt vehetett egy frissítő zuhanyt. A mérkőzés vége előtt így is sikerült sorra kidolgozni a helyzeteket, megfordítani a mérkőzést azonban már nem tudtuk. 2–5-ről tudott egyenlíteni a Lurkó UFC U12 (2012), így 5–5-tel zárult az ajkai találkozó. Azaz, betartották a srácok Balogh Bence múlt héten kihirdetett intelmeit: „mindig és soha: küzdeni mindig, de feladni soha!”

Bár nem a Balaton partján játszottunk, a teljesítményünk mégis meglehetősen hullámzó volt. A mérkőzés első felében azon gondolkodtam, hogy vajon a pályán lévőknek hány százaléka szeret focizni, egyáltalán van-e kedve ott lenni, vagy csak azt élvezik, hogy engem idegesíthetnek?! Aztán jött a mérkőzés másik fele; háromgólos hátrányt dolgoztunk le bő 15 perc alatt. Ez azt jelenti, hogy igenis van a gyerekekben potenciál, van bennük akarat és kitartás. Kérdés, hogy mindezt hogyan tudom belőlük a jövőben még gyakrabban kihozni… Mindenesetre le a kalappal a gyerekek előtt