Sárvár FC U14 – Lurkó UFC U14 1–4 (0–1)
Lurkó UFC U14:
Palatin – Vincze, Takács D., Győrvári, Sánta – Guba (Rajtosics, 53.), Gombos – Kraller, Polgár Á., Pék (Nagy B., 53.) – Szalay B. (Kiss Z., 59.). Vezetőedző: Farkas Gábor.
Gólszerzők: Szalay (33., 0–1), Kraller (52., 0–2), Nagy B. (69., 1–3; 72., 1–4)

A Regionális U14-es bajnokság Alap-szekciójának Északnyugati csoportjában már a Felsőház 8. fordulójára került sor: a zöld-feketék Sárvárra látogattak.

A mi akaratunk érvényesült, nagy volt a labdabirtoklási fölényünk, ám a helyzeteket sokáig nem tudtuk gólra váltani – nagyon jól védett az ellenfél kapusa. Sőt, egy labdavesztés utáni kontrából a felső kapufát találták el a hazaiak. Volt 5-6 ziccerünk – ezek mindegyik kimaradt – aztán egy kipattanóból talált be Szalay Bendegúz, 0–1.

Szünet után nagyobb nyomást helyeztünk a zöld-fehérekre: az 52. percben egy szépen felépített támadás során a szélről érkezett beadást követően Kraller Noel által növeltük az előnyünket.

Egy hiba után szépítettek a hazaiak, de több nem volt bennünk. Egy kapu előtti kavarodásból Nagy Balázs lövése kipattant, másodjára azonban nem hibázott, 1–3. A 72. percben pedig a saját térfelünkön szereztünk labdát, és egy mélységi beindulás után Nagy Balázs a kapus mellett bátran passzolta el a labdát, 1–4. Abszolút a mi akaratunk érvényesült a találkozón, megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot a több, a korosztálynál fiatalabb játékossal kiálló sárváriak elleni.

Amire a mérkőzés előtt felhívtam a srácok figyelmét, azt betartották maximálisan. Bátran elforgatták a játékot, jól játszották meg a labdás, vagy a labda nélküli létszámfölényes szituációkat. Ezen a napon nagyon jól alkalmazták ezt a fegyvert! A helyzetkihasználásra kell nagyobb hangsúlyt helyeznünk, mert az egy éles mérkőzésen megbosszulhatja magát