Lurkó UFC U13 – Haladás VSE 3–4 (1–1, 1–1, 0–1, 1–1)
Lurkó UFC U13: Juhász – Gudui, Lakner, Andor - Polgár, Tompa, Varga N., Farkas B. – Gartner. Cserék: Gáspár, Molnár G., Sántha. Vezetőedző: Joó Bálint.
Gólszerzők: Gartner (11., 1–1, 65., büntetőből, 3–3), Varga (25., 2–1).

Városi rangadón fogadtuk vasárnap délelőtt a HVSE csapatát. A mérkőzés előtt a vendégek 6 győzelemmel, 1 vereséggel a tabella 3., míg, a Lurkó egy mérkőzéssel kevesebbet játszva, 4 győzelemmel, 1 döntetlennel, illetve egy vereséggel a tabella 4. helyéről várhatta az összecsapást. Az első perctől kezdve nagy elánnal vetették bele magukat a mérkőzésbe a felek, hol az egyik, hol a másik kapu előtt alakultak ki lehetőségek. A 6. percben egy középen eladott labdára csapott le az egyik HVSE játékos, majd a csatárukat kiugratva meg is szerezték a vezetést a vendégek. Nem váratott magára azonban a Lurkó válasza, Gartner Raul egy remek kiugratást követően, szép egyéni akciót követően egalizált. A második negyedet jobban kezdték a zöld-feketék, átvettük a játék irányítását, aminek köszönhetően Varga Nimród révén meg is szerezték a vezetést Joó Bálint tanítványai. Nem sokkal később azonban egy védelmi megingást követően ezúttal a vendégeknek sikerült az egyenlítés, így 2–2-es döntetlennel mentek szünetre a csapatok. A második félidőre sem vettek vissza a tempóból a felek, mindkét oldalon alakultak ki helyzetek, hol a kapusok bravúrjainak, hol pedig a támadók figyelmetlenségén múlott, hogy egy jó ideig nem született újabb találat. A kisebb gólcsendet aztán egy vendégtalálat törte meg, aminek köszönhetően egy gólos előnnyel kezdhették az utolsó negyedet a felek.

Ekkorra a vendégek teljesen visszaálltak védekezni a kapujuk elé, a Lurkó óriási energiákat mozgósítva támadott, melynek egy jogosan megítélt büntető lett a jutalma, melyet a sértett Gartner Raul magabiztosan értékesített, ezzel újra egalizálva az eredményt. Az egyenlítést követően nem változott a játé képe, a Lurkó támadott, minden áron megszerették volna nyerni a találkozót, a Hali pedig védekezett. Ahogy sajnos az ilyenkor lenni szokott, a sok hazai helyzet megbosszulta magát. Egy előreívelt labdát és egy hazai védelmi megingást kihasználva a vendégek szereztek újabb találatot. Ezután bármennyire is nyomott, támadott a Lurkó, csak helyzetekig jutott, újabb találatot már nem sikerült szerezni, az eredmény már nem változott. A mérkőzés összképét tekintve talán a Lurkó jobban rászolgált volna a győzelemre, de minimum a döntetlenre. Viszont semmi ok a búslakodásra, a srácok mai teljesítményére mindenképpen lehet építeni!

Egy nagyon jó színvonalú, jó ritmusú, ki-ki mérkőzést, egy igazi rangadót játszottunk, egy képzett csapat ellen. 3–3-nál megvoltak a helyzeteink, hogy a magunk javára döntsük el a találkozót, sajnos nem sikerültek a befejezések, rossz döntéseket hoztunk az ellenfél kapuja előtt.

Vegyesek az érzéseim, egyrészt van bennem egy kis hiányérzet, mivel úgy gondolom, hogy a mérkőzés egészét tekintve minimum a döntetlenre rászolgáltunk volna, másrészről viszont elégedett lehetek a mutatott játékunkkal, a srácok küzdeni tudásával. Ellenfelünk magas védekezése ellenére többnyire jól oldottuk meg a labdakihozatalokat, taktikailag fegyelmezettek voltunk, sok helyzetet alakítottunk ki. Labdaszerzéseknél, az 1:1 elleni szituációknál viszont sokszor nem voltunk elég agresszívak. A hibákból tanulnunk kell, viszont ezek által fejlődhetünk, és lehetünk hétről-hétre egyre jobbak. A vereség ellenére mindenképpen dicséret illeti a csapatot, a mai teljesítményünkre lehet, és kell is építeni! Van úgy, hogy megtettél a pályán mindent, az mégsem elegendő a győzelemhez. Ilyen a sport, ilyen a futball. És ami nagyon fontos, hogy ezek a srácok ma kiadtak magukból mindent, becsülettel küzdöttek, tiszta lelkiismerettel jöhettek le mérkőzés végén a pályáról

– mondta a találkozót követően Joó Bálint.