Lurkó UFC U14 – Sárvár FC U14 3–2 (1–1)
Lurkó UFC U14:
Gáspár (Szalai-Horváth, 41.) – Molnár, Gudui, Horváth, Andor (Rajtosics, 65.) – Vert, Varga, Tompa – Farkas, Gartner, Bertók (Babarcki, 65.). Vezetőedző: Joó Bálint.
Gólszerzők: Varga (6., 1–0), Bertók (47., 2–1), Gartner (60., 3–1)

Rögtön a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a Lurkó. Magasan védekezve, letámadással igyekeztek már az ellenfél térfelén labdát szerezni a mieink. A vendégek védekezésre rendezkedtek be, igyekeztek minél előbb feljuttatni a labdát a két jó fizikumú támadójuk irányába. A találkozó 6. percében szabadrúgáshoz jutottak Joó Bálint tanítványai. Varga Nimród állt a labda mögé, aki jó 30 méterről bombázott a felső léc alá. Ezt követően alábbhagyott a mieink kezdeti lendülete, inkább mezőnyben folyt a játék. Az első játékrész vége előtt nem sokkal az egyik vendégtámadó használta ki a hazai védelem bizonytalankodását, ezzel 1–1-re módosítva az állást, amely a szünetig már nem változott.

A második félidő elején újra felpörgették a játékot a zöld-feketék, aminek lehetőségekben, gólokban is meg lett az eredménye. Előbb Bertók Gergő csapott le szemfülesen egy labdára a vendégek tizenhatosán belül, majd a kapust kicselezve juttatta újra előnyhöz a mieinket. Ezután sorra alakítottuk ki a helyzeteket, ám vagy a befejezésekbe csúszott hiba, vagy a kapufa segítette ki a vendégeket. A sok hazai gólszerzési lehetőség közül aztán a 60. percben Gartner Raul értékesítette az egyiket, ezzel 3–1-re módosítva az eredményt. Az utolsó 20 percben a Sárvárnak sikerült újra közelebb kerülni a mieinkhez, ám a végén megérdemelt Lurkó-siker született.

Természetesen örülök a győzelmünknek, viszont a mutatott játékunkkal nem lehetek elégedett. Jól kezdtük a találkozót, gyorsan vezetést szereztünk, ami talán túlságosan is megnyugtatta csapatomat. Labdabirtoklásban körülményesen, sok technikai hibával játszottunk, és kevés volt a labda nélküli mozgás, így nehezen sikerült a védekezésre berendezkedett ellenfelünk védelmi vonala mögé kerülnünk. Ennek ellenére is megvoltak a helyzeteink, viszont a befejezéseink nem sikerültek. A második félidő elején igyekeztünk növelni a nyomást, aminek meg is lett az eredménye. 3–1 után több alkalommal is megvolt a lehetőségünk, hogy további gólokat szerezve lezárjuk a mérkőzést. Amennyiben a befejezéseknél pontosabbak vagyunk, akkor még a mai, visszafogottabb teljesítményünk ellenére is, jóval nagyobb arányban nyerhettünk volna. A mai ismét egy sok szempontból tanulságos mérkőzés volt, a hibákat ki fogjuk javítani, dolgozunk tovább. Hajrá, Lurkó

– tekintett vissza a találkozóra Joó Bálint vezetőedző.