A dél-burgenlandi Pónic (Punitz) adott otthon egy háromcsapatos villámtornának, ahová Magyarországról a Lurkó UFC kapott meghívást. Mindkét mérkőzés 2X20 perc időtartamban zajlott, Berning Adrián és Kálócz Zsolt ezeken a Tizedes – Tancsics, Kiss L., Biró B., Baldauf, Szabó K., Berta, Vér, Berzlánovich, Menzhelieiev, Szabó M. M., Ladányi, Szabó D., Grádvohl, Rosta, Kovács N. összetételű keretet játszatta. Az első találkozón a stájerországi Gossendorf volt az ellenfél. Nekik egy céljuk volt: a két centerükre felívelgetni a labdát. Ezt sikeresen is tették, ugyanis rossz kommunikáció és határozatlanság miatt kétszer is be tudták venni a kapunkat, így 2–0-ra győztek. A második találkozó egy fokkal jobb volt, eredményesebben futballoztunk, ám látszik, hogy idő kell az összeszokáshoz. Az első találtunk előtt Yehor Menzhelieiev kilépett a bizonytalan védők között és rutinosan passzolt a hálóba, míg Szabó Kevin Kovács Nimród indításából tört kapura, rávezette a hálóőrre, és értékesítette a helyzetet, kialakítva a 2–0-s végeredményt.

Az egy-egy győzelem három pontot ért, és mivel az osztrákok egymás között 2–2-es döntetlent játszottak, a tornát az SV Junge Löwen Gossendorf nyerte, a Lurkó UFC lett a második, míg a rendező punitziak a harmadik helyen zártak.

Mi próbáltunk futballozni mindkét találkozón: a játékunk azonban csak hellyel-közzel működött, sok volt a pontatlanság és a technikai hiba. Öt meghatározó futballistát szükséges pótolnunk: ez egy kihívás, próbáljuk a srácokat kellő munkával a megfelelő szintre hozni. Technikailag kell jóval előrébb lépni, a célunk a labdabirtokló játék lenne, de még az is lehet, hogy más játékstílusban kell gondolkodnunk. Jelenleg ez még nem a mi arcunk: a játék minden elemében szeretnénk javulni

– nyilatkozta Berning Adrián az ausztriai kirándulást követően.