Lurkó UFC U13 – Balatonfüredi USC U13 8–1 (2–0, 2–0, 1–1, 3–0)
Lurkó UFC U13:
Palatin – Széplaki, Takács, Sántha – Szalay, Pék, Rajtosics, Polgár – Rigó. Cserék: Pencz, Kraller. Vezetőedző: Pál Gergely.
Gólszerzők: Polgár (10., 1–0; 34., 4–0), Rigó (14., 2–0), Kraller (28., 3–0; 62., 6–1), Rajtosics (45., 5–0; 74., 8–1), Szalay (68., 7–1)

Az utolsó fordulóban a Balatonfüredi USC ellen szerepeltek Pál Gergely tanítványai. Az első negyed felénél Polgár Ádám egy az egyben verte meg a védőjátékost és rúgta el a labdát precízen a kimozduló kapus mellett, 1–0. Négy perc múlva Sántha Zalán cselezte be magát az ellenfél kapujának előterébe, életerős lövése kipattant a kapusról, Rigó Vince eszmélt a leggyorsabban és a hálóba bombázta a labdát, 2–0. A második 20 perc közepénél megint kétszer találtunk be. Előbb Szalay Bendegúz passzolt a szabadon helyezkedő Kraller Noelnek, aki remekül felismerte a lövőhelyzetet. Tökéletesen kivitelezett lövése védhetetlenül vágódott a hosszúba, míg a 34. percben egy remek egyéni akció végén Polgár Ádám 3 védőjátékos szorításából lépett ki és vezette a kapusra a labdát, amit higgadtan gurított a hálóba, 4–0. Térfélcsere után is gólt szereztünk: Polgár Ádám ezúttal az előkészítésben jeleskedett, remekül passzolt a kilépő Rajtosics Hunor elé, aki magabiztosan értékesítette a ziccert, 5–0. A harmadik negyed végén megszerezte becsületgólját a balatonfüredi csapat. Az utolsó felvonásban azonban a legeredményesebbek voltunk! Szalay Bendegúz és Kraller Noel oldotta meg a létszámelőnyös szituációt. Szalayval szemben az egyetlen védőjátékos szabálytalankodni tudott csak, de Bendegúz estében még tovább passzolta a labdát Noelnek, aki higgadtan gurított a kapuba, 6–1. A hajrához közeledve Pék Zalán jó helyzetfelismeréssel passzolt Szalay Bendegúzhoz, aki nem késlekedett és egy jól eltalált lövéssel feliratkozott a gólszerzők közé, míg hat perccel a vége előtt Kraller Noel szólóját csak hátulról becsúszva, szabálytalanul tudta megakasztani a vendégek védelme. Noel estében szemfülesen pöccintette a labdát a ziccerben kilépő Rajtosics Hunor elé. Hunor lövésénél a kapusnak ezúttal sem volt esélye a hárításra! Gólra váltottuk az előnyszabály adta lehetőséget, kialakítva a 8–1-es végeredményt.

A mérkőzés első felében jól futballoztunk. Jól tömörültünk, le tudtuk szűkíteni a területet, egymáshoz közel játszottak a játékosaim. Tetszett, ahogy együtt tudott mozogni a csapat védekezésben, nem is akadt nagyobb lehetősége az ellenfelünknek a gólszerzésre. Gyorsak voltak az átmeneteink, ötletesen, kreatívan alakítottunk ki a helyzeteinket, amikből néhányat góllal tudtunk befejezni. Nagyjából fél óra játék után váltottunk letámadásra, az is többé kevésbé működött. Amit nem igazán értek, az a harmadik negyedben mutatott játékunk. Szétesett a koncentrációnk, belementünk az adok-kapokba, céltalanul rugdostuk el a labdát, ez egyáltalán nem a mi játékunk. Talán az egyetlen pozitívum ebben a húsz percben, hogy egy alkalommal még így is sikerült betalálnunk... Jókor jött az utolsó szünet a negyedek között, sikerült rendet tenni a fejekben. A negyedik negyedben ismét megmutattuk a szebbik arcunkat, szemre is tetszetős volt a támadásépítésünk, szép gólokkal sikerült megörvendeztetni a kilátogató szülőkből verbuválódott szurkolótáborunkat. A meccs után az öltözőben a gyerekekkel beszélgettünk arról, hogy ki hogyan érezte magát a mérkőzésen, a jó és a rossz megoldásokról. A győzelem után jó hangulatban, de reálisan értékelték a saját teljesítményüket. Remélem, hogy ezek az őszinte, közös beszélgetések tovább építik majd a csapategységet. A jó megoldásokat el kell raktározni és építkezhetünk rájuk, a hibák minimalizálására törekedni kell a jövőben. A hozzáállással, akarattal elégedett vagyok, gratulálok a győzelemhez! Hajrá, Lurkó