„A múlt héten Grazban jártunk, a Sturm elleni edzőmérkőzés kapcsán. Teremben, palánkkal körülvett 60 perces mérkőzésen (szünet nélkül), 5+1-es felállásban játszottunk.

A mérkőzés elején a játékosok nehezen vették fel a Sturm által diktált gyors, lendületes iramot. Lassan és körülményesen reagáltuk le a mélységi átadásaikat, rosszul helyezkedtünk a kapunk előtt és az első 10 percben három gólt kaptunk.

Szerkezetet váltottunk, így stabilabb lett a védekezésünk és alkalmazkodtunk a palánkos játékhoz. Kevésbé tudtak mögénk kerülni, zártabban és bátrabban védekeztünk, egy-egy elleni szituációknál párbajokat nyertünk. Lendületes, gyors támadásokat dolgoztunk ki és 4 gólt szereztünk, ezzel is szorosabbá téve az eredményt (6-4).

Egy-két érintéses játékkal gyorsítottuk a játékot, labdavesztéskor azonnal visszatámadtunk. A mérkőzés végére elfáradtunk (utolsó 5 percben), így a hazai csapatnak sikerült még gólt szereznie és ezzel kialakítva a végeredményt (7-4).

Összegezve: A csapat és a játékosok fejlődéséhez nagyban hozzájárul, az ilyen és ehhez hasonló mérkőzések (változó körülmények, gyors játék, gyors gondolkodás és cselekvés)." (Vargovics Zsolt)

Keret: Szalay Bendegúz, Reiber Marcell, Molnár Barnabás, Módly Samu, Rajtosics Hunor, Vincze Dani, Lakatos Krisztián, Mihók Martin, Székely Máté, Hajba Botond, Pék Zalán, Takács Dominik, Pencz Milán.”