Haladás VSE U14 – Lurkó UFC U14 4–1 (1–1)
Lurkó UFC U14:
Szalai-Horváth (Gáspár, 75.) –  Rajtosics (Molnár, 75.), Gudui, Lakner, Andor – Vert, Varga, Tompa – Farkas, Gartner, Bertók (Polgár, 57.). Vezetőedző: Joó Bálint.
Gólszerző: Gartner (23., 0–1)

Városi rangadóra került sor a Regionális U14-es bajnokság 5. fordulójában. Joó Bálint tanítványai a HVSE vendégeként léptek pályára szombaton délelőtt. A forduló előtt a mieink a tabella második, míg a hazaiak egy meccsel kevesebbet játszva a harmadik helyét foglalták el.

Mindkét csapat magasan védekezett, felvállalták a nyílt, támadó focit, aminek köszönhetően végig nagy iram, lüktető játék folyt a pályán. Az első lehetőségek a mieink előtt adódtak, volt, hogy már csak a kapusra vezethettük a labdát, ám sajnos ezek még kimaradtak. Aztán kiegyenlítettebb lett a játék, hol az egyik, hol a másik térfélen pattogott a labda, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek a vezetés megszerzésére. Ez azonban a Lurkónak sikerült.

A 23. percben Farkas Bendegúz passzolt Vert Zsoltnak, aki továbbított Tompa Ádám felé, ő remekül ugratta ki a védők között kilépő Gartner Rault, aki miután rávezette a vendégek kapusára a labdát, felette átemelve azt megszerezte a mieinknek a vezetést.

Sajnos nem sokáig örülhettek a zöld-feketék a vezető találatnak. Két perccel később, a hazaiak végezhettek el szögletet, amit lapos passzal hoztak játékba. A "kis szöglet" után későn léptek ki a mieink a labdát birtokló játékosra, akinek így volt ideje beívelni azt a kapu előterébe, lecsúszott beadása viszont a kapusunkon is átszállva a hosszúban kötött ki.

A játék képe ezután sem változott, talán valamivel több, illetve nagyobb lehetőségek a mieink előtt adódtak, ám további gól már nem született, így 1-1-es döntetlennel mehettek szünetre a felek.

A második félidő első nagyobb helyzete Gartner Raul előtt adódott, akinek távolról leadott lövése előbb a felső lécről a kapus hátára, majd onnan az oldalsó kapufára pattant, akinek ezután sikerült megszelídítenie azt. Nem sokkal később a hazaiak is bemutatták, hogy lehet egy támadáson belül kétszer is eltalálni a lécet, ám gól ebből sem született.

Míg nem az 54. percben egy újabb szögletet végezhettek el a hazaiak, a középre ívelt labdára, a vendég védők szorításában érkezett egy hazai játékos, akinek sikerült fejjel a kapuba juttatni a labdát. Ezt követően próbált mindent megtenni az egyenlítés érdekében a Lurkó, több kockázatot vállaltak a mieink, ennek köszönhetően jobban kinyílt a védekezésünk. Egy Lurkó-támadást követően, az ellenfél térfelén vesztettünk el egy labdát, amiből a hazaiak egy gyors kontratámadás után újabb találatot értek el.

Négy perccel a vége előtt újabb labdát veszítettünk el az ellenfél térfelén, az ezt követő hazai támadás végén már úgy nézett ki, hogy megszerezzük a labdát, ám a hazaiak játékosának még sikerült magasan középre tennie azt, amolyan gyertyát rúgva a labdába, ami a kapusunkon átszállva pont az egyik hazai játékos felé szállt, aki a kapu közvetlen közeléből fejjel juttatta azt a kapuba.

Egy színvonalas, jó iramú mérkőzésen vannak túl Joó Bálint tanítványai, ami remekül szolgálta a gyerekek fejlődését.

Mérkőzés előtt szenvedélyes, ám ugyanakkor higgadt, tudatos játékot kértem a srácoktól, külön kiemeltem, hogy próbálják meg élvezni a játékot. Úgy gondolom, hogy ezekből ma mindent visszakaptam a pályán, szívvel-lélekkel játszottunk. Nagyon jól kezdtük a találkozót, az első perctől letámadtunk, igyekeztünk nyomás alá helyezni ellenfelünket, ami jól is működött, megvoltak a lehetőségeink. Ezek sajnos még kimaradtak, ezt követően kiegyenlített játék folyt a pályán, hol az egyik, hol a másik kapu előtt adódtak lehetőségek. Véleményem szerint megérdemelten szereztük meg a vezetést. Sajnos egy figyelmetlenségnek, egyéni hibának köszönhetően ennek nem sokáig örülhettünk. 1–1 után is több lehetőségünk volt, hogy újra átvegyük a vezetést, ennek ellenére egy szögletet követően újabb elkerülhető gólt kaptunk. Ezután sem adtuk fel, mentünk előre becsülettel, de kinyíltunk, így érthető módon sebezhetőbbek lettünk hátul. Még itt is megvolt a lehetőségünk, hogy visszajöjjünk a meccsbe, ám a befejezéseknél pontatlanok voltunk. Egy színvonalas, lüktető, ki-ki mérkőzést játszottunk ma egy jó csapat ellen, amely nagyon jól szolgálta a gyerekek fejlődését, és ez a legfontosabb! Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez. Hajrá, Lurkó