Tapolcai IAC VSE U13 – Lurkó UFC U13 3–2 (1–0, 0–0, 1–0, 1–2)
Lurkó UFC U13:
Palatin – Takács D., Széplaki, Rigó – Pencz, Szalay, Pék – Berta, Polgár. Cserék: Gombos, Sántha, Kraller. Vezetőedző: Pál Gergely.
Gólszerző: Polgár (66., 2–1; 67., 2–2)

Az otthonában eddig 100%-os, három mérkőzésen 42 gólig jutó Tapolca vendége volt a Lurkó UFC U13 (2010) – mi is hasonlóakat mondhatunk el magunkról, azaz, hogy hazai pályán hibátlanok vagyunk, ellenben idegenben még nem termett sok babér.

A meccs elején egy védelmi hibát kihasználva a Veszprém megyeiek szerezték meg a vezetést, aztán már a térfélcserét követően, az 51. percben hasonló módon találtak be. Kétgólos hátrányban nem adtuk fel, és Polgár Ádám egyperces duplájával sikerült is egyenlíteni! Sőt, mentünk előre a győztes találat megszerzése érdekében, ám a lehetőségeink kimaradtak, míg az egyetlen valamirevaló helyzetét a TIAC kihasználta, így egy döntetlenszagú találkozón ők tudtak győzni.

A viharos szélhez és az egyenletlen talajú füves pályához kevésbé tudtunk alkalmazkodni, mint az ellenfelünk. Folyamatos játék nem is alakult ki az egész mérkőzés során, inkább a mezőnyben birkóztak egymással a játékosok. A találkozó 7. percében sikerült a jobb oldalunkon mögénk kerülnie a Tapolcának, a beadásra két támadó és egy védő érkezett, sajnos nem tudtunk tisztázni, a lecsorgó labdából megszerezték a vezetést, 1–0. A játék képe nem változott – sok hibával játszott mindkét társaság – egészen az 51. percig. Szinte lemásolták a vezető góljukat a TIAC játékosai. Egy középre pontatlanul bepasszolt labdát szerzett meg és lépett ki vele több védekező játékosunk közül a támadó, középre adott, amire nem mi értünk oda elsőnek... Amiért dicsérni tudom a srácaimat az az, hogy egy pillanatig sem adták fel a mérkőzést. Az utolsó negyedben tudtunk visszajönni a meccsbe és egyenlíteni. Polgár Ádám előbb szépített egy a kapu felső sarkába vágódó lövéssel, majd egy perc múlva kilepett a hazai védők közül és magabiztosan lőtte el a labdát a kimozduló kapus mellett, 2–2 Elkaptuk a ritmust, támadtunk a győzelemért! Ahogy lenni szokott a fociban, mi kihagytuk a helyzeteinket az ellenfél pedig a felkínálkozó egyetlen lehetőségét gólra váltotta, ezzel megszerezve a győzelmet! Eladtuk a labdát a félpályán és végig kísértük az ellenfelünket a kapunkig anélkül, hogy szerelni próbáltuk volna vagy egy apróbb szabálytalansággal akadályoztuk volna a gólszerzésben. Talán ez egy kicsit a rutintalanságunk számlájára írható. A küzdőszellemmel elégedett vagyok, a mutatott játékunkkal már kevésbé! Fel a fejjel srácok, pénteken hazai környezetben lesz lehetőségünk javítani! Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez! Hajrá, Lurkó

– tekintett vissza a találkozóra Pál Gergely.