A Pfender – Rosta B., Baldauf, Kiss L., Grádvohl, Biró, Berzlánovich, Szakasics, Szabó K., Tancsics, Csupor, Házi, Szabó B., Szabó D., Szemán összetételű kerettel felálló Lurkó UFC U15 (2007) két komoly ellenféllel találta magát szembe.

Az első találkozón az erdélyi CFR Clujtól kaptak ki a mieink 4–0-ra. Az első félidőben a kapu előtt határozott kolozsváriak háromgólos előnyre tettek szert. Egy a középső védők közé belőtt labda utáni ziccerből szereztek vezetést, majd egy 17 méteres szabadrúgásból lett kettő közte, aztán egy jogosan megítélt büntetőt is értékesítettek a vendégek. Szünetet követően több kontrából is kapuralövésig jutottunk el, de szépíteni nem sikerült, míg egy átlövéssel a negyediket is megszerezte a CFR. Megérdemelten nyertek a kolozsváriak, de a különbség túlzó.

Az Illés Akadémia U14-es csapata volt a következő ellenfél. Hamar megszerezte a vezetést a fehérmezes akadémiai együttes, de ez nem szegte a mieink kedvét. Az első félidőben a részünkről Berzlánovich Máté talált be, négy góllal vezettek Szűcs János tanítványai (1–5). A fordulást követően – a fáradtság ellenére – megmaradt a bátor játékunk, Berzlánovich ekkor is betalált, végül az akadémisták 7–2-re győztek.

Mai napon egy mini tornán vettünk részt, a romániai CFR és az Illés Akadémia ellen léptünk pályára. Két nagyon jó ellenféllel játszottunk. Az első meccs első félidejével – a bekapott gólok ellenére – elégedett lehetek: a játékunkkal nem volt különösebb gond, „csak” pontatlanságok, és egyéni hibák. Sajnos mi ajándékoztuk gólokat az ellenfélnek. A kialakított helyzeteink kimaradtak. Úgy érzem, csalóka a 0–4, ekkora különbség nem volt a két csapat között, de megérdemelten nyertek a kolozsváriak. Az Illés U14 ellen fáradtak voltunk – az első meccs sokat kivett belőlünk. Nagy erőket mozgósítottunk, becsülettel tettük a dolgunkat, de mentálisan és fizikálisan is elfáradtunk, nagy minőség ekkor már nem volt bennünk. Pozitívan látom mindkét meccset: nem lógatták a fiúk a fejüket, tudják, hogy ilyen összecsapásokra van szükségünk ahhoz, hogy a komfortzónánkból kilépjünk. A hiba benne van a játékban: az ilyen meccseken még inkább kijönnek, észre kell vennünk ezeket: ezt fogjuk töviről-hegyire átbeszélni, és ki is fogjuk javítani ezeket. Úgy érzem, a srácok mindent megtettek, büszke vagyok arra a produkcióra, amit ezen a két meccsen, ilyen kaliberű csapat ellen mutattak

– mondta Berning Adrián a találkozót követően.