FC Nagykanizsa U15 – Lurkó UFC U15 6–3 (4–2)
Lurkó UFC U15:
Gáspár – Gudui, Andor, Lakner, Horváth Z. – Vert Zs., Tompa – Bertók, Babarcki, Gartner – Molnár G. Cserék: Horváth S., Poór, Gombos. Vezetőedző: Iszak Sándor.
Gólszerző: Gartner (3)

A jövő vasárnapi bajnoki rajtra készülve, a Kiemelt U15-ös bajnokság Nyugati-csoportjában szereplő FC Nagykanizsa vendégeként játszott a Lurkó UFC U15 (2009). Jól kezdtünk, ugyanis a középkezdés után gólt szereztünk, ám szinte postafordultával egyenlítettek a hazaiak – egy szélső passznál eladtuk a labdát, ebből lett a helyzetük, amit nem is hibáztak el, 1–1. Egy védőharmadban történt labdavesztés után átvették a vezetést a kanizsaiak, majd egy kontrából mi egyenlítettünk, 2–2. A félidő végéig még kétszer találtak be a dél-zalaiak, a negyedik gól egy lecsúszott beadás után született, 4–2 oda.

A második félidő hazai góllal indult, ám ezt követően átvettük az irányítást, ám sorra kimaradtak a lehetőségeink – újból a piros-kékek találtak be, erre aztán tudtunk válaszolni, így a főpróbán 6–3-mas vereséget szenvedtünk.

Több hiányzónk volt kulcspozíciókból, így nem voltak jók az előjelek a mai mérkőzés előtt. Gyors gólváltás után az első félidő végén kétgólos hátrányba kerültünk. A szünetben aztán próbáltam rendet rakni a fejekben, ám egy hiba után háromra nőtt a különbség. Ezt követően előttünk adódtak a lehetőségek, ám egy kivételével nem tudtuk értékesíteni ezeket. Nagyon fontos, hogy belekóstoltunk abba a Haladás VSE és az FC Nagykanizsa elleni mérkőzéseken, hogy milyen az a bajnokság, ahová szeretnénk feljutni. Nem a játékon volt ma az ellenfélnek a hangsúlya, hanem a kontaktokon: ebben fölénk nőttek és egy kicsi szerencsénk sem volt. Jó iramú találkozót játszottunk, azonban ennyi párharchoz nem vagyunk hozzászokva. Készülünk a jövő héten induló bajnoki meccsekre: most a finomításon és a frissítésen van a sor