Bene Ferenc LA U16 – Lurkó UFC U16 3–4 (2–4)
Lurkó UFC U16:
Tizedes – Szabó D. (Bertha, 80.), Kiss L., Baldauf, Kovács N. – Biró B., Szabó K. – Menzhelieiv (Vér, 52.) – Szabó M. M. (Tancsics, 87.), Berzlánovich (Ladányi, 87.), Haág. Vezetőedző: Berning Adrián.
Gólszerzők: Berzlánovich (7., 11-esből, 0–1; 34., 2–3), Szabó M. M. (20., 0–2; 39., 2–4)

Egymás mellett állt 9 forduló után a kaposvári Bene Akadémia és a Lurkó UFC az U16-os Regionális Kiemelt bajnokságának Nyugati-csoportjában. A mieink kezdtek jobban: egy középpályás labdaszerzés után Berzlánovich Máté ugrott ki, a kapus mellett megtolta a labdát, aki felrúgta, 11-es. A sértett magabiztos ítélet-végrehajtónak bizonyult, 0–1. A 20. percben Szabó Máté Mihály tükörszélsőként megverte a védőjét és 17 méterről a hosszú felsőbe lőtt, 0–2. A védekezésünk ezek után hagyott némi kívánni valót maga után: kilenc perc alatt kétszer is betaláltak a somogyiak, így bő félóra után 2–2-re módosult az eredmény. Azonban mi megráztuk magunkat, és öt perc alatt dupláztunk. Előbb egy pontrúgás után Berzlánovich Máté hámozta ki a lecsorgót (2–3), míg az első félidő zárásaként Szabó Kevin kicselezte a védőját, a balösszekötő helyéről remekül centerezett, Szabó Máté Mihály pedig szépen passzolt a kapuba, 2–4.

Szünet után visszafogottabb lett a játék, de inkább előttünk adódtak lehetőségek. A hajrában mindent egy lapra feltéve rohamozott a Kaposvár, és negyedórával a meccs vége előtt feljöttek egy gólra. Sőt, a hajrában ziccerük is volt az ikszhez, ám Tizedes Kevin hárított, így a Lurkó UFC gazdagodott három ponttal!

Úgy érzem, hogy elégedett lehetek a mai teljesítményünkkel. Értékes három pontot gyűjtöttünk be. Voltak hibák – ezeket ki kell javítanunk. Egy masszív, futballozni akaró csapat otthonában nyertünk. A támadójátékunk rendben volt – négy gólt rúgtunk az első félidőben és szünet után is voltak bőven helyzeteink. Magunknak tettük nehézzé a meccset. A pontrúgásoknál bizonytalanok voltunk, ezzel élt a Kaposvár. Játékban jobbak voltunk, kontrolláltuk a mérkőzést. Továbbra is azon dolgozunk, hogy egyénileg és csapatszinten is fejlődjünk. Gratulálok a csapatomnak