Lurkó UFC U13 – SC Sopron U13 1–5 (0–3, 1–1, 0–0, 0–1)
Lurkó UFC U13: Gáspár – Gudui, Sántha, Lakner, Kraller – Polgár, Tompa, Farkas – Takács D. Cserék: Juhász, Pék, Szalay, Széplaki, Pencz. Edző: Joó Bálint.
Gólszerző: Gudui (37., büntetőből, 1–4)

Mindjárt az első fordulóban az új bajnokság egyik rangadóját rendezték Szombathelyen, a nagyon jó erőkből álló, és a bajnoki cím egyik esélyesét, az SC Sopront látta vendégül Joó Bálint együttese. Az idei kiírás szerint – a tavalyitól eltérően – már 4X20 perces mérkőzéseket játszanak a csapatok. Ami szintén új szabály az idei évtől, hogy a 20 perces negyedek közötti szünetekben, az összes cserejátékost pályára kell küldeni. Kifejezetten jól kezdte a mérkőzést a Lurkó, az első 7-8 percben irányították a játékot, percekig a kapuja elé szorítva ellenfelüket. Több ígéretes lehetőséget is sikerült kialakítaniuk, melyekből sajnos egyiket sem sikerült értékesíteni. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a Sopron egy védelmi megingást kihasználva, gyakorlatilag az első helyzetéből gólt szerzett. Ez érezhetően megfogta a hazaiakat, akik ezután nem igazán tudták újra felvenni a mérkőzés elején mutatott játékuk ritmusát, a piros-fehérek ezt, illetve az újabb védelmi hibákat kihasználva további két gólt szerzett, így háromgólos vendégelőnnyel vonultak az első szünetre a csapatok.

Ezt követően láthatóan rendezte sorait a Lurkó, ekkor már kiegyenlített játék folyt a pályán, melynek meg is lett az eredménye. Egy szépen végigvitt hazai ellentámadás végén a büntetőterületen belül szabálytalankodtak a vendégek, majd a jogosan megítélt büntetőt Gudui Dániel magabiztosan értékesítette. A mérkőzés második felében is kiegyenlített játék folyt a pályán, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. Tíz perccel a vége előtt a vendégek, kihasználva a hazaiak ekkora már teljesen kinyílt védelmét, egy szép kontrából elért találattal lezárták a találkozót.

Az első negyedben történt 10 perces rövidzárlatot leszámítva jól játszott a Lurkó, egyenrangú ellenfele volt a bajnoki címre is esélyes Sopronnak.

Tudtuk, hogy egy jó erőkből, képzett, ügyes játékosokból álló csapat érkezik ma hozzánk. Viszont azt is tudtam, hogy ugyan ez elmondható rólunk is, ezt sulykoltam egész héten a gyerekekbe. Azt kértem a srácoktól, hogy ne ijedjenek meg, ne tiszteljék túlságosan az ellenfelet. Védekezésben fegyelmezett, harcos, támadásban viszont bátor, kreatív, önbizalommal teli játékot kértem tőlük. Az első 10 percben ez remekül sikerült is, érzésem szerint mi irányítottuk a játékot, viszont a befejező harmadban nem voltunk elég pontosak, eléggé határozottak. Sajnos az első hibánkat megbüntette a Sopron, ez láthatóan megtörte a csapatot. Az első szünetben igyekeztem fejben rendbe rakni a srácokat, rendeztük is a sorokat, aminek ezután meg is lett az eredménye. Az első negyedben történt 10 perces rövidzárlatot leszámítva elégedett vagyok a srácokkal, büszke vagyok a csapatomra! Rengeteg tanulsággal szolgált ez a mérkőzés, a hibákból tanulnunk kell, dolgozunk tovább

– összegzett a mérkőzés után Joó Bálint.