MiTE U14 – Lurkó UFC U14 1–5 (1–2)
Lurkó UFC U14:
Répcei – Gudui (Farkas B., 52.), Somogyi-Rezner, Csóri, Varga B. (Lakner, 63.) – Polgár, Vecsera, Geller – Takács M., Tóth A., Gartner. Edző: Nagy Krisztián.
Gólszerzők: Takács M. (17., 1–1; 28., 1–2), Csóri (44., 1–3), Tóth A. (60., 1–4), Gartner (68., 1–5)

A kék-fehérek hat, a zöld-feketék kilenc ponttal várták a találkozót, és a meccs elején itt is, ott is alakultak ki helyzetek. Egy teljesen jogos büntetőből a mosonmagyaróváriak szerezték meg a vezetést, ám hamar egyenlítettünk: a letámadásunk eredménye labdaszerzés volt, aminek végén Takács Máté higgadtan lőtt a kapuba, 1–1. Egy szép Geller Marcell–Gartner Raul-kombináció végén utóbbi a kapufát találta el, majd Tóth Attila és Polgár Bálint helyzete után is fogtuk a fejünket: mindketten – ha nem is sokkal, de – mellé lőttek. Aztán csak megszületett a vezetés: Polgár lövését ezúttal a kapus kiütötte, de a kipattanóra gólra éhesen érkezett Takács Máté, és közelről megszerezte saját maga, és csapata második találatát, 1–2. A szünetet követően hamar kettő lett közte: egy szöglet utáni kipattanót Csóri Ádám lőtt a kapuba (1–3), majd pontosan egy óra elteltével Geller tökéletes kiugratását – remekül találta meg a rést a védők között – Tóth Attila engedte maga elé és a kapus felett szépen ívelte be a negyedik Lurkó-gólt. Az i-re a pontot Gartner Raul tette fel: Tóth A. szögletét egy védővel a nyakán juttatta a hálóba, 1–5.

A mieink megérdemelten nyertek, és hat meccs után 12 pontjuk van – ugyanannyi, mint a harmadik helyen álló Üstökösnek.

A hatpontos MiTE-hez utaztunk: széles, remek minőségű pálya és szívós csapat fogadott bennünket. Az első tíz perc nyitott volt, két helyzetet alakítottunk ki, ám egy kontra végén büntetőhöz jutottak a hazaiak és azt magabiztosan értékesítették is. Pár perc alatt rendeztük a sorokat. Megfordítottuk az állást, ám a szünetben kértem, hogy aktívabbak legyünk. A középpályán nagyot javultunk, akaratosak voltunk. A játék képe alapján 3–1-nél sem nyugodhattam meg, ám ma többen is átlag feletti produkcióval rukkoltak ki. Vecsera Balázs ma az eddigi legjobb mérkőzését nyújtotta, Polgár Bálint jól harcolt, és a második félidőben nagyon jó teljesítménnyel lepett meg. A negyedik gól a fejlődőképességünket mutatta meg: sokat gyakoroltuk ezeket a szituációkat. Mivel a védelem is stabilizálta magát, megérdemelten nyertünk. Erre az akaratra lesz szükségünk a jövő héten is

– mondta a találkozó után Nagy Krisztián.