Lurkó UFC U15 – Magnetic Andráshida TE U15 3–0 (1–0)
Lurkó UFC U15:
Varga Benedek – Varga Bálint (Varga N., 48.), Ilnicki, Horváth S. (Farkas B., 48.), Kovács F. – Kálóczi, Tóth A., Csóri – Ulrich, Somogyi-Rezner (Nyőgéri, 48.), Polgár (Németh B., 48.). Vezetőedző: Nagy Krisztián.
Gólszerzők: Csóri (3., 1–0), Varga N. (70., 2–0), Tóth A. (72., 3–0)

Az egyelőre még nyeretlen, de az eredményeket látva, balszerencsésnek is tűnő Andráshida TE érkezett Szombathelyre a Regionális U15-ös bajnokság Nyugat-szekciójának B-csoportjában. A mieink jól kedzték a találkozót: Somogyi-Rezner Máté lövését még blokkolták, de aztán a labdát Csóri Ádám szedte össze, és lövése a felső kapufáról a gólvonal mögé pattant, 1–0. Előttünk adódtak lehetőségek, ám sokszor rossz döntést hoztunk a támadózónában.

A szünet után felpörögtünk és a 70. percben megszereztük a megnyugtató második gólunkat. Egy labdaszerzés után a csereként beálló Varga Nimród lőtt a hosszú sarokba. Hamar három lett közte: a saját védőzónánkban szerzett labdával indult meg az akciónk, az a tengelybe került, amit Tóth Attila engedett maga elé és juttatta a hosszúba – megmentve ezzel ma a támadók becsületét – és kialakítva a 3–0-s végeredményt.

Sokkal több munka volt ebben a mérkőzésben, mint amennyit első látásra sejtet az eredmény. Stabil csapat volt az Andráshida: Csornán pontot szereztek, az Ajkát megizzasztották – mi ebből indultunk ki. Komolyan vettük őket, erre készítettem fel a srácokat. Olyan is lett a mérkőzés, mint amire számítottunk. Nyomás alá igyekeztünk helyezni őket, próbáltunk letámadni – őket pedig dicséret illeti, mert egyszer sem alkalmaztak kapuskirúgást a hidaiak. A gól megszerzése után is mi támadtunk, de eltékozoltuk az utolsó passzokat. Túlontúl beszűkítettük a területünket, és hiányzott bizonyos posztoknál az elszántság. Nagyon jó szögleteteket végeztünk el, ám ezek kihasználatlanok maradtak. Törekedtünk új feladatok megvalósítására is. Szünet után négy csere is beszállt, szerettünk volna még gólokat szerezni. Farkas Bendegúz sokat lendített a játékon, Varga Nimród teljesítményével is elégedett lehettem. Mélyebb dolgokat is láthattam, Csóri Ádám, Kálócz Dávid és Tóth Attila igyekezetét tudom kiemelni. Többen fantáziát próbáltak csenni a mérkőzésbe, tetszett, amit láttam, persze csúszott bele még hiba. Amint a kezdeményezőkészségünket bátrabb 1:1 elleni játékkal tudjuk párosítani, még inkább elégedett leszek – erre szükség is lesz a Csorna ellen

– nyilatkozta Nagy Krisztián a találkozót követően.