Lurkó UFC U14 – Nebuló FSE Kapuvár U14 9–1 (2–0)
Lurkó UFC U14:
Gáspár (Szalai-Horváth, 41.) – Molnár (Rajtosics, 62.), Gudui, Lakner, Andor – Vert, Varga N., Tompa – Farkas (Babarcki, 65.), Gartner, Bertók (Polgár, 55.). Vezetőedző: Joó Bálint.
Gólszerzők: Gartner (20., 1–0; 49., 3–1; 65., 6–1), Tompa (32., 11-esből, 2–0; 56., 5–1), Farkas B. (54., 4–1), Vert (77., 7–1), Varga N. (78., 8–1; 81., 9–1)

A kapuvári Nebuló együttesét fogadta szombat délelőtt U14-as csapatunk idei első találkozóján a Regionális U14-es bajnokságban. A Nebuló az első fordulóban 4–4-es döntetlent ért a Sárvár ellen, míg a mieink első, Csorna elleni találkozója halasztásra került, egy későbbi időpontban lesz bepótolva.

A mérkőzés elején inkább mezőnyben folyt a játék, mindkét csapat remekül megszervezte a védekezését. A mieink játszottak valamelyest főlényben, helyzetek is inkább a Lurkó előtt adódtak, ám ekkor még vagy az utolsó passzokba csúszott hiba, vagy a kapuvári kapus hárított bravúrral. Aztán a 20. percben egy remek kiugratást követően Gartner Raul a kapus mellett elpasszolva a labdát megszerezte a mieinknek a vezetést.

A játék képe ezután sem változott, továbbra is a zöld-feketék előtt adódtak lehetőségek, 3-4 alkalommal is már csak az ellenfél kapusa állt szemben a támadóinkkal, viszont sajnos nem sikerült gólra váltani ezeket a lehetőségeket.

A 32. percben Gartner Rault buktatták a 16-oson belül. A jogosan megítélt büntetőt Tompa Ádám értékesítette, ezzel beállítva a félidei eredményt.

A második játékrészt jobban kezdte a vendég együttes. Egy hazai védelmi megingást követően törhettek kapura. Az első lövést még Szalai-Horváth Alexnek sikerült hárítania, ám a kipattanóra a vendégek értek oda előbb, ezzel 2–1-re alakítva az állást.

A bekapott gól azonban nem zavarta meg Joó Bálint tanítványait, és hamar újabb góllal válaszoltak. Ismét Gartner Raul lépett ki a védők között, egyedül vezethette a labdát a kapusra, akinek ezúttal nem sikerült hárítania. Ezzel a lélektanilag is nagyon fontos találattal újra kétgólos előnyre tettek szert a mieink. Ez láthatóan megnyugtatta a csapatot, felszabadultan, nagy kedvvel futballozva, sorra vezették a szemre is tetszetős támadásokat.

Előbb Farkas Bendegúznak lőtte ki a hosszú sarkot, majd Tompa Ádám növelte kettőre önmaga, ötre pedig csapata góljainak a számát.

A 65. percben Farkas Bendegúz mintaszerű centerezését követően Gartner Raul megszerezte a harmadik gólját is.

Ezt követően az egyéni akciók következtek: Előbb Vert Zsolt szlalomozott a védők között, majd némiképp pimasz módon a kapust is kicselezve talált a hálóba. Majd Varga Nimród szerzett szinte az egész vendég védelmet kicselezve két hasonlóan szép találatot.

Az első félidei gyenge helyzetkihasználásának köszönhetően magának tette némiképp nehézzé a meccset a Lurkó, ám a játék képét tekintve ilyen arányban is megérdemelten tartotta itthon a három pontot.

Természetesen az eredménnyel elégedett vagyok, viszont a harmadik szerzett találatunkig túlságosan görcsösen játszottunk. Ez annak is betudható, hogy noha már az első félidőben is sok helyzetet dolgoztunk ki, ezek nagy részét nem sikerült értékesítenünk, így magunknak tettük némiképp nehézzé a mérkőzést. Ahelyett, hogy korán lezártuk volna a párharcot, a sok kihagyott helyzetünk megbosszulta magát. Egy védelmi hibánkat kihasználva ellenfelünk gólt szerzett, ezzel –mégha rövid ideig is, de – vissza tudtak jönni a meccsbe. A srácok mentalitását dicséri, hogy a bekapott találatra gyorsan újabb góllal, gólokkal válaszoltak, ezzel eldöntve a három pont sorsát. A harmadik aztán átszakított egy gátat a fiúkban, onnantól nagy kedvvel, bátran, szép gólokat szerezve futballoztunk. Gratulálok a csapatnak a mai győzelemhez