Lurkó UFC U19 – Nyúl SE U19 5–0 (2–0)
Lurkó UFC U19:
Németh H. – Varga T., Szabó B., Várnai (Kacsó, 77.), Neubauer – Nagy B. – Kovács N. (Zsirai-Kiss, 77.), Makkos, Berzlánovich (Biró B., 46.), Nagy D. (Hajba, 46.) – Holtay (Katona, 46.). Vezetőedző: Janzsó László.
Gólszerzők: Nagy B. (37., 1–0; 81., 5–0), Varga T. (45., 2–0; 51., 3–0), Katona (73., 4–0)

A Regionális U19-es bajnokság Alap-szekciójának Északnyugati csoportjában a hetedik találkozójára készült a Lurkó UFC. Janzsó László együttese a Nyúl SE csapatát fogadta. A mieink nem találták sokáig a játék ritmusát, mégis sikerült az első félidő hajrájában kétszer is betalálnunk. Előbb Nagy Bálint vállalt fel rendkívül bátran az egyéni játékot három vendégvédő között, majd lőtt a kapuba, míg az első játékrész utolsó momentumaként Berzlánovich Máté tértölelő átadását Varga Tamást vágta a hálóba, így 2–0-s előnnyel mehettünk pihenőre.

A térfélcsere után hamar háromra nőtt a különbség: Makkos Máté beadását Varga Tamás ritkán látható szép mozdulattal, sarokkal juttatta a kapuba az ötösről, 3–0. A 73. percben Kovács Nimród beadását a két védő között kilépő Katona Zoltán fejelte a léc alá, 4–0 – ez is rendkívüli egyéni teljesítmény volt! Az i-re a pontot a 81. percben tettük fel: Makkos Máté szögletét még kivágták a bekkek, ám a visszalőtt labdát Nagy Bálint kotorta be – ezzel keretbe zárta a mérkőzést, amit Janzsó László csapata 5–0-ra nyert meg!

Rendkívül sajnálatos esemény is történt a mérkőzésen: a 84. percben egy Lurkós támadás végén Makkos Máté szeretett volna ollózni, amikor a labdára szintén rástartoló nyúli bekk, Bakonyi Benjámin is érkezett: játékosunk pedig az arcán találta el ellenfelét. Bakonyi Benjámin kénytelen volt elhagyni a játékteret: ezúton is jobbulást kívánunk és mielőbbi visszatérést!

Vegyes érzelmekkel mentünk bele a találkozóba: nem néztük le a vendégeket a tabellán elfoglalt helyezésük alapján, ugyanis tudtuk, hogy a nyúliak egyéni statisztikája kifejezetten jó. Ráadásul – ha ki is kaptak, de – mindegyik bajnokijukon rúgtak gólt, ma azonban ezt a sorozatukat mi megszakítottuk! Stabilan védekeztünk, elől pedig gyors és határozott előrejátékot kértem. Ezt az első 25 percben nem tudtuk megvalósítani. Ám ezek után észhez tértünk, nagyon jókor rúgtuk a gólokat. A szünet aztán az átütőerőt is meghozta, bátrabban vállalkoztunk, jobbak lettünk támadásban. Talán el is fáradt az ellenfél, miközben nálunk a cserék remekül szálltak be, így megérdemelt győzelmet arattunk. A szerencsétlen szituációban megsérülő nyúli játékosnak magam és a csapatom nevében is mielőbbi jobbulást kívánok

– vélekedett Janzsó László, U19-es csapatunk vezetőedzője.