Az őrvidéki Récényben (Ritzing) szerepelt műfüves kispályás tornán 2009-es korosztályunk péntek délután. A mieink mellett még öt osztrák csapat, a Waldquelle Juniors, a FAC Wien, az USV Scheiblingkirchen, a Kirchschlag, és az Avita csapata vettek részt a Manfred Stocker Emléktornán.

Joó Bálint tanítványai 3–0-s győzelemmel kezdtek az Avita csapata ellen. Ezt követően az osztrák Bundesliga II-ben szereplő FAC Wien U14-es csapata ellen egy sokáig szoros, kiélezett mérkőzésen végül 5–2-re kikaptunk. A harmadik találkozón a Kirchschlag csapatát 2–0-ra múlták felül a zöld-feketék. A harmadosztályú Scheiblingkirchen gárdája ellen 1–0-ra sikerült nyernünk, míg az utolsó mérkőzésen, szinte végig támadva, rengeteg helyzetet kidolgozva egy, a mi szempontunkból nagyon szerencsétlenül alakuló mérkőzésen 3–1 arányú vereséget szenvedtünk a Waldquelle Juniors csapatától.

A torna első helyét a FAC Wien együttesének sikerült megszereznie, míg a mieink végül a harmadik helyen végeztek, ugyanannyi pontot szerezve, mint a második Kirchschlag csapata. Noha a két gárda egymás elleni összecsapásán a mieink diadalmaskodtak, pontegyenlőség esetén, a torna szabályzata alapján a gólkülönbség volt hivatott dönteni a két csapat helyezéséről.

Joó Bálint bronzérmes kerete: Szalai-Horváth Alex, Gáspár Bence – Andor István, Gudui Dániel, Lakner Olivér, Varga Nimród, Tompa Ádám, Molnár Gábor, Vert Zsolt, Farkas Bendegúz, Bertók Gergő, Babarczki Dominik, Gartner Raul.

Remek körülmények között, néhány igazán jó csapat ellen sikerült a nagypályás szezon után ma kispályán is kipróbálnunk magunkat. Ezen a tornán többnyire inkább a fizikai erő, a harc dominált, amiben a pálya körül elhelyezett palánk, és sokszor sajnos a játékvezetők is partnerei voltak az ezt a stílust képviselő csapatoknak. Úgy gondolom, hogy mindezek ellenére többnyire jól sikerült alkalmazkodnunk a körülményekhez, illetve a sajátos szabályokhoz, ugyanakkor igyekeztünk hűek maradni az alapelveinkhez is, és a játékra törekedtünk. Az utolsó mérkőzésen elszenvedett vereség és a „csak” harmadik hely miatt elvoltak keseredve a srácok, ám a hazaúton már újra a jókedvvé volt a főszerep. Mindenképpen hasznos tapasztalatokkal szolgált számunkra ez a nemzetközi torna