Magnetic Andráshida TE U15 – Lurkó UFC U15 2–3 (2–3)
Lurkó UFC:
Szalai-Horváth – Horváth Z., Andor, Lakner, Gudui – Vert Zs. – Molnár G., Bertók, Tompa, Paukovits (Por, 55.) – Farkas B. Vezetőedző: Iszak Sándor.
Gólszerzők: Bertók (6., 0–1), Tompa (18., 2–2; 37., 2–3)

Sérülések miatt rendkívül szűk kerettel utazott Zalaegerszegre a Lurkó UFC U15 (2009). A srácok tudták: győzelem esetén biztosan átvehetik a vezetést a Regionális Alap-bajnokság Északnyugati csoportja felsőházában!

Nagy melegben, füves pályán játszott a két együttes. Hamar megszereztük a vezetést: a 6. percben egy letámadás után a 16-oson szereztünk labdát, amit Bertók Gergő váltott gólra, 0–1. Nem sokkal később egy hazai akciónál többször is elrúghattuk volna a labdát, ám a lecsorgóból egyenlítettek az andráshidaiak. Sőt, három perc múlva már náluk volt az előny! Egy előrevágott labdát rosszul számítottunk ki, a ziccert értékesítették, 2–1 oda. Az első szűk 20 perc gólváltása azonban ezzel még nem ért véget. Újabb öt perc elteltével saját térfélen szereztünk labdát: Bertók Gergő passzát Tompa Ádám vette át és végigvitte labdát a kapuig, 2–2. A 32. percben visszavehettük volna a vezetést, ám nagy helyzetben hibáztunk, de a 37. percben sikerült ismét a magunkhoz venni az előnyt: Farkas Bendegúz–Tompa Ádi-összejáték után utóbbi szerezte meg saját maga második, csapata harmadik gólját.

Szünet után meddő volt a fölényünk, lehetőségünk voltak, de újabb gólt nem tudtunk szerezni. A hazaiak elfáradtak, a támadáskísérleteikben nem volt benne a gól. A pontrúgásaik veszélyesek voltak, de ezeket hatástalanítottuk, így megérdemelt győzelmet arattunk. Az előnyünk egy pont az Üstökös FC Győrrel szemben.

Többen is kisebb-nagyobb sérülésekkel játszottak, amelyeket más típusú rendezvények miatt szereztek, remélem, ezekből egy sem lesz olyan komoly, ami a gyerekek éves sportmunkáját veszélyeztetné! Megdolgoztak a srácok a győzelemért a nagy hőségben – ameddig bírta a hazai csapat, nagy ellenállást tanúsított. Megérdemelten hoztuk el a három pontot, gratulálok a srácoknak