Lurkó UFC U15 – FC Ajka U15 3–1 (1–1)
Lurkó UFC U15:
Répcei – Ulrich, Ilnicki, Csóri, Kovács F. – Kálócz, Nyőgéri (Horváth S., 41.), Tóth A. – Polgár, Varga B., Németh B. (Somogyi-Rezner, 50.). Vezetőedző: Nagy Krisztián.
Gólszerzők: Polgár (35., 1–1), Tóth A. (50., 2–1; 61., 3–1)

Az ősz elején egy végig kiélezett meccsen az FC Ajka 1–0-ra tudta legyőzni a Lurkó UFC-t. Nagy Krisztián együttese most visszavágásra készült! Az ajkaiak vezetik a Regionális U15-ös bajnokság Nyugati szekciójának B-csoportját: 9 meccsen 25 pontot gyűjtöttek.

Mindkét gárda jól játszott az első félidőben, inkább előttünk adódott több lehetőség, mégis az FC Ajka szerezte meg a vezetést: egy szöglet után találtak be, igazából nem volt benne ez a gól a játék képében. Minket nem tört le a 0–1, és még az első játékrészben sikerült egyenlíteni! A 35. percben egy középpályás-indítás után Polgár Bálint megverte a védőit, és pontosan fejezte be a lehetőséget, 1–1!

A szünetet követően nem sokkal pedig már nálunk volt az előny: Tóth Attila lőtte ki a hosszú sarkot! Sőt, egy óra elteltével Polgár Bálint csapta be a védőjét egy csellel, a beadást követően pedig Varga Bálint–Tóth Attila-összjáték után utóbbi rúgta meg saját maga második, csapata harmadik gólját.

Megérdemelten győzött 3–1-re a Lurkó UFC, megdolgoztak érte a fiúk!

Nagyon büszke vagyok a srácokra! Már a heti edzésmunkán is érezni lehetett, hogy extra motivációval várjuk a meccset. Látszott a játék élvezete a fiúkon. Az első félidő inkább a stabilitásé volt, de a játékot mi irányítottuk. Megakadályoztak az Ajka játéképítését és türelmesek voltunk. Mindezek ellenére egy szöglet utáni megpattanó labdából a zöld-fehérek szereztek vezetést – ezek után mi megduplázott erővel dolgoztunk. Sikerült is még az első félidőben egyenlíteni. A szünetben néhány apróságról beszéltünk: a változtatások pedig eredményesnek bizonyultak. Csóri Ádám előre lépett egy sorral. A győzelemre játszottunk, és ami igazán tetszett: érett játékkal rukkoltunk ki. Több támadást vezettünk a II. félidőben, átvettük a vezetést, és még ekkor sem álltunk le. A csapategység és a koncentráció remek volt, így egy jó iramú mérkőzést húztunk be. Egyénileg nagyon jó fejlődési lehetőség volt a mai nap, mert egy színvonalas ellenféllel szemben voltunk eredményesek

– értékelte a látottakat Nagy Krisztián.