"Egy nagyon jó szervezésű erős tornán vettünk részt Székesfehérváron, ahol a srácok hét mérkőzést és összesen 90 percnyi játéklehetőséget kaptak. A torna sikeresnek mondható, a kitűzött céljainkat 70-80%-ban megvalósítottuk, de még a következő héten Wr. Neustadtban finomítani fogjuk a játékunkat, mivel az év utolsó tornáján is szeretnénk jól szerepelni.

Hét csapat volt a csoportunkban.

Csoportmérkőzések :

Lurkó UFC - Újpest TE   0:0

Lurkó UFC -  Főnix Gold FC 0:1
Óriási intenzitással kezdtünk, rákényszerítettük az akaratunkat az ellenfeleinre, főleg az Újpestre, akiknek kapu felé menő labdájuk sem volt a 13 perc alatt, de hiányzott a minőség, mindent erőből akartunk megoldani. Új volt a palánk is számunkra, mindent ott akartunk átpasszírozni. Sajnos a második meccsen belefutottunk egy fájó vereségbe. Ezután sikerült megnyugtatni a srácokat, és már a saját játkunkat játszottuk.

Lurkó UFC - Mosonmagyaróvár  5:1

Lurkó UFC - Győri ETO 2:3

Az óvári csapatot magabiztosan sikerült legyőzni, nem volt kérdés ki a jobb. Ezt követően egy nagyon jó mérkőzésen maradtunk alul, de büszke voltam a srácokra. A nagy nyomás, letámadás ellenére sem vagdosták el a labdákat, hisz ma a labdakihozatal volt a fő feladat. Természetes, ha néha besült, de legtöbbször gyönyörű, kreatív, kiszámíthatatlan egész pályás támadásokat vezettünk.

Lurkó UFC - Dunakanyar régió UFC 4:0

Lurkó UFC - Király SzE  2:0

Ez a két találkozó is győzelemünkkel ért véget.

Sajnos egy gól híjján lemaradtunk a négyes döntőről. Ha kis szerencsénk van, és ha az utolsó csoportmeccsen a Győr nem kap gólt az utolsó percben UTE ellen, akkor icsoportmásodikként a négy között vagyunk. A "ha" azonban a fociban sem játszik, így drága árat fizettünk az első két mérkőzésünkért.

7. Dunakanyar Régió UFC

Az 5. helyért a Honvéddal játszottunk egy nagyon jó mérkőzést.

Lurkó UFC - Budapest Honvéd 3:3 (büntetőkkel a Honvéd szerezte meg az 5. helyet)

A játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket, kivéve a góllövés. Jól működött a magas védekezésünk, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, szellemes, és minőségi játékot nyújtottunk. 3:1-es vezetésnél sem adtuk fel az elveinket az eredmény tartása érdekében. Úgyanúgy hátulról építkeztünk, de sajnos rossz döntéseket hoztunk, így két eladott labda után ellenfelünk kiegyenlített, majd a büntetőpárbajban is szerencsésebbnek bizonyult.

Maradt nekünk a 6. hely, ami nagyon csalóka, mert játékban az első két meccset leszámítva nagyon jó teljesítményt nyújtottak a srácok. Jó karaktert mutattak, higgadtak maradtak a legnagyobb nyomás alatt is. Nagyon büszke vagyok rájuk, hisz nehéz feladatot kaptak Tőlünk, amit végig próbáltak teljesíteni, és egy kis szerencsével még így is simán a döntőig menetelhettünk volna.

Vas megyének nagyon jó hír, hogy egy ilyen erős tornán két csapata is dominálni tudott játékban, hisz a tornát a Haladás VSE csapata nyerte meg a Vasas ellenében. Gratulálunk nekik!
Szívből remélem, hogy ezen tehetséges gyermekek érdekei előtérbe kerülnek majd, minden más egyéb tényezővel szemben a jövőben.

Reményeink szerint a gyerekek többsége a nagypályás futballra készül és oda minimum 11 játékosra van szükség."

Csapat tagjai:
Szalai-Horváth Alex, Andor István, VERT ZSOLT (4 gól), Hideg Botond(1 gól), Grádwohl Kristóf (3 gól), Hányi Dávid, Laczó Bálint, Papp Máté (4 gól), Horváth Valentin (4 gól)