Siófoki Bányász SE U16 – Lurkó UFC U16 3–6 (2–1)
Lurkó UFC U16:
Varga B. (Tizedes, 46.) – Tancsics, Pénzes (Csóri, 46.), Baldauf, Kovács N. – Biró B. (Bertha, 56.), Szabó K., Grádvohl (Kálócz, 65.) – Szabó M. M., Menzhelieiev (Szabó D., 86.), Kolozsvári (Berzlánovich, 46.). Vezetőedző: Berning Adrián.
Gólszerzők: Szabó M. M. (15., 0–1; 67., 3–3; 90., 3–6), Berzlánovich (49., 2–2; 83., 3–5), Menzhelieiev (73., 3–4)

A Regionális U16-os kiemelt bajnokság Nyugati-csoportjában Siófokon indította el a 2023-as tétmérkőzések sorát a Lurkó UFC U16 (2007). Augusztusban is a Balaton-partiak ellen kezdtük meg a szezont, akkor, Szombathelyen, 1–1-re végeztek a felek, a mi gólunkat Biró Botond szerezte. Ez volt a siófokiak eddigi egyetlen iksze: ők 7, mi 12 pontig jutottunk az ősz során.

Mi kezdtünk jobban: Grádvohl Péter remek egyéni akciója után centerezett középre az első negyedóra végén, ahol elsőre még tisztáztak a hazaiak, ám a kipattanót Szabó Máté Mihály vágta a kapuba, 0–1. Ezt követően azonban a sárga-kékek időszaka következett. Egy eladott labda utáni kontrából kiegyenlítettek, majd egy újabb eladott labda után taktikai faultot csináltunk, ám a szabadrúgás után betalált a Siófok, szünetre így a Balaton-partiak mentek előnnyel.

Ám a térfélcsere után hamar egyenlítettünk: Berzlánovich Máté lépett ki a védők között és közelről szerezte meg a gólt. Gyorsan visszavette előnyét a Siófok, a 16-os sarkáról leadott lövést még védte Tizedes Kevin, ám másodjára már ő is tehetetlen volt. Azonban a második félidő második fele abszolút a Lurkóról szólt! Szabó Máté Mihály második találatával egyenlítettünk, majd hamar betalált Yehor „Igor” Menzhelieiev is, amivel a 15. perc után ismét nálunk volt az előny! A hajrában Berzlánovich Máté góljával már kettővel mentünk, míg az i-re a pontot a 90. percben a mesterhármast elérő Szabó Máté Mihály tette fel, így 6–3-ra győzött idegenben a zöld-fekete csapat.

Úgy gondolom, hogy az első 20 percben jól játszottunk, mi próbáltunk kezdeményezni előrejátékot – ebben a periódusban az ellenfél térfelén zajlott a játék és meg is szereztük a vezetést. Érthetetlen módon ettől mi keveredtünk meg, és belelkesedtek a siófokiak, megfordították az eredményt. Be kell vallani, jókor jött a szünet. A pihenő alatt mindent átbeszéltünk, szerkezetet változtattunk, még inkább támadóbb szellemben játszottunk a fordulás után. Lendületet adtak a cserék, öt gólt szereztünk a II. félidőben és megérdemelten nyertünk. Voltak helyzeteink a gólokon kívül is. Az első 20 perc és a második félidő alapján teljesen jogos a győzelmünk, gratulálok a csapatomnak

– nyilatkozta Berning Adrián a mérkőzést követően.